LONDONA, Aug 08, BNS – Anastasija Grigorjeva trešdien pēc neveiksmes Londonas olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā bija vīlusies par zaudējumu pretiniecei, kuru viņa uzskatīja par uzvaramu, bet Latvijas cīkstones treneris Sergejs Kursītis izšķirošajā neveiksmē vainoja nepareizu cīņas taktiku.

Grigorjeva svara kategorijā līdz 63 kilogramiem pēc zaudējuma Batsetsegai Soronzonboldai bija mazrunīga un, asarās izplūdusi, Latvijas žurnālistiem vien uzsvēra, ka mongoliete nebija tā pretiniece, kurai viņa būtu varējusi zaudēt.

Savukārt Kursītis paskaidroja, ka Grigorjeva nepareizi izvēlējās organizēt cīņu, tādēļ sekojis zaudējums, kas liedza iekļūt pusfinālā. Viņš uzskata, ka Grigorjevai uz cīņas paklāja vajadzēja izvēlēties citu taktiku. Otrajā cīņas daļā vajadzējis pēc metiena nosargāt pārsvaru, nevis nodarboties ar ko citu. "Cīņā tā ir pati rupjākā kļūda – izdarīt metienu un nenogulties," pikts bija Kursītis. Viņš uzsvēra, ka cīņa nav individuāls sporta veids un daudz kas atkarīgs arī no pretinieces.

Pirmajā kārtā Grigorjeva uzveica amerikānieti Jeļenu Pirožkovu, kura pērn pasaules čempionāta izcīnīja sudraba medaļu. Soronzonboldu Kursītis nosauca par te tik sarežģītu pretinieci, taču cīņas iznākums nebija Grigorjevai labvēlīgs.

"Uzvarēt pasaules čempionāta sudraba medaļnieci un zaudēt mongolietei... Lai gan Mongolijas cīkstone arī ir labi zināma," sacīja Kursītis. "Neesam jau muļķi, vienkārši vajadzēja citādi cīņu veidot," viņš piebilda.

Pretiniece izrādījās daudz spēcīgāka cīņā, kurā Grigorjevai bija visas iespējas, teica Kursītis. Ja izdotos uzvarēt otrajā periodā un cīņu turpināt, viss būtu citādi, sprieda treneris. Viņš šaubās, vai mongoliete uzvarēs pusfinālā, kas ļautu Grigorjevai iekļūt gandarījuma turnīrā un pretendēt uz bronzu. Mongolietes nākamā pretiniece ir divkārtējā olimpiskā čempione no Japānas Kaori Ičo, kuras izredzes Kursītis vērtē daudz augstāk.

Kursītis uzsvēra, ka Grigorjevai neko nepārmet ne par labi aizvadīto pirmo cīņu, kurā tika uzvarēta Pirožkova, nedz arī par neveiksmi ceturtdaļfinālā. Kursītis pieļāva, ka, iespējams, kļūdījies pats, bet Grigorjeva izdarīja visu, ko mācēja. Viņš teica, ka Grigorjeva Londonā ieradās ar domu par uzvaru, nevis kādiem pieticīgākiem mērķiem.

Ja pusfinālā Ičo uzvarēs Soronzonboldu, 22 gadus vecajai Grigorjevai karjerā pirmās olimpiskās spēles būs beigušās.

BNS, (371) 67088625, [email protected]