Olimpiādei vīru konkurencē automātiski kvalificējās Krievijas, Ķīnas, Serbijas un Japānas izlases. Savukārt dāmu konkurencē Olimpiskajām spēlēm jau var gatavoties Rumānijas, Mongolijas, Ķīnas un Krievijas izlases. 

Pārējās ceļazīmes tiks sadalītas Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, kurā 20 izlases sadalītas četrās apakšgrupās.

Kvalifikācijas turnīrā, kas no 18. līdz 20.martam norisināsies Indijā, kopumā piedalīsies 40 izlases - 20 vīriešu un 20 sieviešu konkurencē. Pirmo trīs vietu ieguvēji iegūs ceļazīmes uz Olimpiādi.

Pēdējās ceļazīmes tiks izspēlētas kvalifikācijas turnīrā aprīlī Ungārijā, uz kuru uzaicinātas komandas ar augstāko FIBA reitingu no valstīm, kuras nav bijušas pārstāvētas pēdējos divos Olimpiskajos basketbola turnīros. Vīriešu konkurencē vieta garantēta arī Latvijai, ko pašmāju komanda varēs izmantot, ja Indijā nebūs izdevies iekļūt pirmajā trijniekā.

Latvijas spēcīgākā komanda "Riga Ghetto Basket", kuras sastāvā spēlē arī valstsvienības spēlētāji - Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, augusta sākumā Prāgā triumfēja Pasaules tūres "Masters" posmā, bet šī paša mēneša pēdējā nedēļā izcīnīja otro vietu Debrecenas "Masters" sacensībās. Aprīlī Latvijas komanda Dohā pirmo reizi triumfēja Pasaules tūres posmā, bet jūnijā Ķīnas pilsētā Čendu izcīnīja sudrabu. Tāpat latvieši guva sudraba medaļas arī Pasaules kausa finālā.

Pasaules tūres finālposms jeb "Finals" no sestdienas līdz svētdienai norisināsies Japānas pilsētā Ucunomijā, un jau pirms tam bija skaidrs, ka tajā piedalīsies arī Latvijas vadošā komanda "Rīga Ghetto Basket".

3x3 basketbols iekļauts 2020.gada Tokijas Olimpisko spēļu programmā.

Vīriešu konkurences grupu sadalījums:

A apakšgrupa - Mongolija, Polija, Brazīlija, Turcija, Spānija;

B apakšgrupā - ASV, Lietuva, Beļģija, Dienvidkoreja, Jaunzēlande;

C apakšgrupa - Slovēnija, Francija, Katara, Filipīnas, Dominikānas Republika;

D apakšgrupa - Nīderlande, Latvija, Kanāda, Horvātija, Indija.

Sieviešu konkurences grupu sadalījums:

A apakšgrupa - Francija, ASV, Vācija, Urugvaja, Indonēzija;

B apakšgrupa - Irāna, Japāna, Ukraina, Turkmenistāna, Austrālija;

C apakšgrupa - Nīderlande, Igaunija, Baltkrievija, Ungārija, Šrilanka;

D apakšgrupa - Itālija, Taipeja, Čehija, Šveice, Indija.