LONDONA, Jūl 31, BNS – Latvijas peldētājs Uvis Kalniņš otrdien Londonā ar jaunu personisko rekordu ierindojās 30. vietā olimpisko spēļu (OS) 100 metru brīvā stila distancē.

Kalniņš, startējot ceturtajā no astoņiem peldējumiem, finišēja ar rezultātu 49,96 sekundes un peldējumā ieņēma otro vietu. Pēc pusdistances viņš atradās piektajā pozīcijā, bet tās otrajā daļā Kalniņš spēja apdzīt trīs konkurentus. Peldējumā uzvarēja Turcijas sportists Kemals Alda Gurdals, kurš finišēja pēc 49,71 sekundes.

Kalniņš no Latvijas rekorda, kurš kopš 2009. gada pieder Romānam Miloslavskim, atpalika par 0,45 sekundēm, taču pirmo reizi distanci veica ātrāk par 50 sekundēm.

Lai iekļūtu pusfinālā, kurā tika 16 ātrākie, Kalniņam vajadzēja peldēt gandrīz par sekundi, jeb 0,97 sekundēm ātrāk. Labāko rezultātu priekšsacīkstēs uzrādīja Nātans Adrians no ASV, kurš distanci veica 48,19 sekundēs.

Priekšsacīkstēs 100 metru brīvajā stilā startēja 56 peldētāji.

OS peldēšanas sacensībās Latviju vēl pārstāvēs Gabriela Ņikitina, kura piektdien startēs 50 metru brīvajā stilā.