RĪGA, Aug 11, BNS - Latvijas soļotāja Agnese Pastare sestdien Londonas olimpiskajās spēlēs 20 kilometru soļošanas distancē ierindojās 24. vietā, informē organizatori.

Olimpisko spēļu debitante Pastare finišēja pēc stundas, 31 minūtes un 54 sekundēm, kas ir viņas šīs sezonas labākais rezultāts. Pēc pirmajiem diviem kilometriem Latvijas soļotāja bija labāko 20 skaitā, ieņemot 18. vietu, savukārt beigās, divus kilometrus pirms finiša viņa bija 27. vietā, taču pēc tam apsteidza trīs konkurentes.

Sacensībās, kas norisinājās Anglijas karalienes Elizabetes II galvenās mītnes vietas - Bekingemes pils apkārtnē, startēja 61 soļotāja, bet finišu sasniedza 55 dalībnieces.

Par olimpisko čempioni ar jaunu pasaules rekordu kļuva Jeļena Lašmanova no Krievijas, kura finišēja pēc stundas, 25 minūtēm un divām sekundēm. Viņa par sešām sekundēm laboja savas tautietes Veras Sokolovas 2011. gada februārī Sočos uzstādīto rekordu. Sudrabu ieguva vēl viena Krievijas soļotāja Vera Kaniskina, kura pirms četriem gadiem olimpiskajās spēlēs Pekinā izcīnīja uzvaru, šoreiz uzvarētājai zaudējot septiņas sekundes. Bronza tika Šeņdzje Cjejanai no Ķīnas (1.25:16).

Jau ziņots, ka sestdien 50 kilometru soļošanas distancē vīriešiem Latvijas sportists Igors Kazakevičs ierindojās 45. vietā.