Latvijas vienīgā peldētāja sieviešu sacensībās Tokijā Maļuka 200 metros brīvajā stilā pirmajā priekšpeldējumā uzvarēja ar rezultātu divas minūtes un 3,75 sekundes. Tas ir par 2,6 sekundēm lēnāk nekā pašai piederošais Latvijas rekords.

Pirmajā peldējumā baseinā devās sportistes ar visvājākajiem rezultātiem olimpisko dalībnieču vidū, un Maļuka bija vadībā no pirmā līdz pēdējam distances metram.

Pēc 50 metriem viņa tuvāko sāncensi apsteidza par 1,11 sekundēm, pēc 100 metriem - par 3,12 sekundēm, pēc 150 metriem - par 3,41 sekundi, taču finišam pietrūka spēka.

Beigās Kostarikas sportiste Beatrise Padrona Latvijas sportistei zaudēja vien 0,81 sekundi.

29 dalībnieču konkurencē Latvijas peldētāja ieņēma 24.vietu un pusfinālā neiekļuva.