Tenisa dubultspēļu turnīrā, pārī ar lietuvieti Akvili Parazinskaiti, zaudējumu pusfinālā piedzīvoja Aļona Ostapenko, kurām priekšā cīņa par bronzas medaļām. Peldēšanas finālā 50 metru tauriņstilā iekļuva Jānis Šaltāns, mūsu šāvēja Agate Rašmane mix sacensībās, uzstādot jaunu personisko rekordu sasniedza ceturtdaļfinālu, bet augsto ceturto vietu vienā no braucieniem sasniedza zēģelētāja Ketija Birzule.

Trešdien Naņdziņas pilsētā Ķīnā valdīja silti laika apstākļi, iztiekot bez lietus. Pilnā sparā norisinājās gan sacensības, gan arī aizraujošās kultūras un izglītības aktivitātes ar mūsu sportistu, kā arī treneru piedalīšanos. Sacensības trešdien norisinājās kopumā četriem Latvijas atlētiem.

Tenisā uzreiz divas svarīgas spēles bija jāaizvada mūsu karognesējai Aļonai Ostapenko. 17 gadus jaunā sportiste vispirms aizvadīja otrās kārtas spēli vienspēļu turnīrā, kur viņas pretiniece bija Taizemes pārstāve Kemonvena Buejemu. Spēles pirmais sets pilnībā pagāja Ostapenko zīmē. Mūsu sportiste spēja gūt punktus gan pēc labiem uzbrukuma sitieniem, gan servēm. Pirmais sets noslēdzās ar rezultātu 6:1. Diemžēl uzņemto pozitīvo vilni noturēt neizdevās. Otrajā setā, Aļona pieļāva nedaudz vairāk kļūdas kā pretiniece, kā arī vairākkārt apšaubāmus lēmumus pieņēma spēles tiesnese. Buejumu tikmēr spēlēja no aizsardzības, kas viņai nesa rezultātu. Taizemietei uzvara ar 6:4. Viss izšķīrās trešajā setā. Tas ilga 42 minūtes un bija ļoti spraigs. Rezultāts auga līdzīgi, tomēr izšķirošajā fāzē nedaudz precīzāka un veiksmīgāka bija Taizemes sportiste, tiekot pie panākuma ar 6:4. Līdz ar to mūsu tenisistei vienspēļu turnīrs ir noslēdzies.

Nedaudz vēlāk Aļona kopā ar lietuvieti Akvili Parazinskaiti aizvadīja pusfināla spēli dubultspēļu turnīrā. Arī Lietuvas meitene dienas pirmajā cīņā cieta neveiksmi vienspēļu turnīrā. Baltijas tandēmam pretim stājās Ukrainas un Baltkrievijas meitenes – Andželika Kaļiņina un Irina Šmanoviča. Jau pirmais sets parādīja, ka mūsu sportiste vienspēļu turnīrā bija atdevusi ļoti daudz emociju, kas atstāja iespaidu arī uz rezultātu pusfinālā. Pirmais sets jau no tā sākuma labāks bija pretiniecēm, kuras arī tika pie panākuma ar 6:1. Lai arī kā Baltijas meitenes centās lauzt spēles gaitu otrajā setā, tomēr tas viņām neizdevās. Zaudējums arī šeit ar 3:6, bet visā spēlē 0:2. Piektdien Aļonai Ostapenko un Akvilei Parazinskaitei gaidāma spēle par bronzas medaļām, kur viņu pretinieces būs ASV un Meksikas pārstāves – Sonja Kinena un Rukstula Zarazua, kas piedzīvoja neveiksmi pusfinālā pret Krievijas sportistēm.

Peldēšanā no latviešiem sacensības turpina Jānis Šaltāns. Šodien viņš aizvadīja 50 metrus tauriņstilā. No rīta notika priekšpeldējumi. Šaltāns startēja noslēdzošajā sestajā peldējumā. Distancē rīdzinieks pavadīja 24,68 sekundes, ieņemot otro peldējumā un pārliecinoši kvalificējoties pusfinālam. Vakarpusē Jānis startēja pirmajā no diviem pusfināliem. Treneres Gaļinas Brokas audzēknis jau no pirmajiem metriem centās būt līderu vidū, kas arī izdevās. Peldējumā tika ieņemta trešā vieta ar rezultātu 24,58 sekundes, kas no visiem pusfinālistiem deva septīto pozīciju un vietu lielajā finālā. Tas norisināsies rīt pulksten 18:42 (13:42 pēc Latvijas laika).

Ļoti veiksmīgas kvalifikācijas sacensības šodien izvērtās mūsu šāvējai Agatei Rašmanei. Jaunā sportiste uzsāka divu dienu garās mix sacensības, kur vienā komandā startē viens puisis un viena meitene. Agates Rašmanes komandas biedrs bija Vilmārs Madrids no Gvatemalas. Kvalifikācijas raundā katrs komandas dalībnieks aizvadīja četras sērijas. Ļoti precīzi šāva dobelniece Rašmane, kura nopelnīja 385 punktus, kas ir jauns sportistes rekords un arī izpildīta starptautiskā sporta meistara norma. Madrids pievienoja vēl 368 punktus. Ar 753 punktiem abi iekļuva starp 16 labākajām komandām ar ceturto labāko rezultātu. Astotdaļfinālā Agate ar savu pārinieku tikās ar polieti Agatu Novāku, kura triumfēja individuālajās sacensībās, kā arī Tadžikistānas pārstāvi Džafaru Šermatovu. Sacensība izvērtās ļoti sīva, tomēr lieliski turpināja šaut latviete, kura uzrādīja pat labāku rezultātu nekā čempione poliete. Rezultātā latvietei un gvatemalietim uzvara ar rezultātu 10:7 un vieta ceturtdaļfinālā, kas norisināsies jau rīt.

Trīs braucienus šodien aizvadīja arī mūsu zēģelētāja Ketija Birzule, kura startē Tehno 293 klasē. Ceturtajā braucienā (pirmie trīs braucieni tika aizvadīti aizvakar) Ketija ierindojās 15. vietā. Nākamie divi braucieni mūsu sportistei padevās labāki. Piektajā tika izcīnīta 10. pozīcija, bet īpaši jāizceļ sestais brauciens. Šeit Ketija sasniedza lielisku rezultātu, beigās izraujot ceturto vietu un pirms pēdējām divām dienām saglabājot labas izredzes uz iekļūšanu labāko desmitniekā. Sacensības turpina visas 21 startējošas dalībnieces.

Rīt no Latvijas sportistiem startēs uzreiz septiņi atlēti. Peldēšanā fināls 50 metros tauriņstilā un priekšpeldējums 100 metros brīvajā stilā gaidāms Jānim Šaltānam, tenisā jaukto dubultspēļu otro kārtu centīsies pārvarēt Aļona Ostapenko, pludmales volejbolā mūsu meitenēm Tīnai Laurai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai grupas turnīra ceturtā spēle pret spēcīgajām Itālijas sportistēm. Tikmēr šaušanā izšķirošās cīņas gaidāmas Agatei Rašmanei, zēģelēšanā cīņu par labāko desmitnieku turpinās Ketija Birzule. Bet vieglatlētikas sacensību programmu pirmā no latviešiem uzsāks augstlēcēja Jūlija Tarvide.

Latvijas Jaunatnes Olimpisko komandu atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.