Dubultspēļu tenisa turnīra pusfinālu pārī ar Lietuvas sportisti sasniegusi Aļona Ostapenko, divas reizes labāko desmitniekā peldēšanā spēja iekļūt Jānis Šaltāns, bet Danai Kolidzejai jauns personiskais rekords. Tikmēr mūsu volejbola meiteņu duets Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, neskatoties uz SOK prezidenta apciemojumu, sīvā cīņā atzina kanādiešu pārākumu.

Pilnā sparā Naņdzjinas pilsētā Ķīnā turpinās Jaunatnes Olimpiskās spēles sportistiem līdz 18 gadiem. Olimpiskajā ciematā aktīvi rit kultūras un izglītības pasākumi, kuros iesaistās arī latvieši. No mūsu atlētiem otrdien sacensības aizvadīja pieci sportisti.

Dubults pārbaudījums sagaidīja tenisisti Aļonu Ostapenko. Talantīgā sportiste pēcpusdienā pārī ar lietuvieti Akvili Parazinskaiti cīnījās meiteņu dubultspēļu ceturtdaļfinālā, bet vakarpusē rīdziniecei arī sekoja spēle jaukto dubultspēļu turnīrā. Šeit viņas pārinieks bija zviedrs Daniels Apelgrēns.

Meiteņu dubultspēlē Baltijas duetam pretim stājās Ekvadoras un Paragvajas pāris Palau Gonzalesa, kā arī Kampiza Giangerco. Spēles pirmais sets izvērtās pietiekami saspringts. Neviens no pāriem nevarēja būt drošs par uzvaru setā līdz pat tā galotnei. Tajā precīzākas un meistarīgākas bija Latvijas un Lietuvas meitenes, pārspējot pretinieces ar 7:6. Turpinājumā pretinieces nespēja vairs turēties līdzās. Aļona Ostapenko ar savu pārinieci spēlēja atraisīti un tas nesa rezultātu. Tika gūti geimi gan pēc savām, gan pretinieču servēm. Sets noslēdzās ar 6:0, bet visā spēlē uzvara - 2:0. Tādējādi Baltijas sportistes iekļuva Olimpiskajā pusfinālā, garantējot sev vismaz divas spēles un esot labās pozīcijās cīņā par medaļām.

Vakarpusē Aļona vienā pārī ar Zviedrijas tenisistu Danielu Apelgrēnu uzsāka arī jaukto dubultspēļu turnīru. Pirmajā kārtā pretiniekos tika ielozēta pasaules junioru ranga pirmais numurs meiteņu konkurencē Ivana Juroviča un viņas tautietis – serbs Peters Konkačs. Pirmajā setā, kas ilga 27 minūtes, krietni stabilāku sniegumu rādīja mūsu tenisiste ar zviedru partneri. Vairākkārt līdera lomu uzņēmās tieši Ostapenko, kura serbiem piedāvāja sev raksturīgo agresīvo uzbrukumu stilu, kas nesa augļus. Baltijas jūras valstu pārstāvjiem panākums setā ar 6:1. Pretējs bija otrais sets, kur Serbijas pārstāvji spēlēja daudz labāk, turpretim mūsu pāris pieļāva vairāk kļūdas, kas paildzināja spēli līdz taibreikam. Uzvara Jurovičai un Konkačam ar 6:2. Taibreikā bija jāspēlē līdz 10 punktiem. Aizraujošā un spraigā spēlē stabilāki bija Ostapenko un Apelgrēns, pārspējot pretiniekus ar 10:5. Visā spēlē uzvara 2:1.

Peldēšanas kompleksā šodien savus startus aizvadīja abi mūsu sportisti sājā sporta veidā – Jānis Šaltāns un Dana Kolidzeja. Šaltāns no rīta aizvadīja priekšpeldējumu 50 metros uz muguras. Tajā viņš ierindojās trešajā vietā, bet no visiem sportistiem tika uzrādīts piektais rezultāts – 26,03 sekundes. Pusfinālā šajā distancē Šaltāns startēja otrajā peldējumā. Spraigā cīņā par iekļūšanu starp labākajiem astoņiem peldētājiem, kuri turpinās cīņu par medaļām finālā, Jānis uzrādīja devīto rezultātu, šādu vietu ieņemot arī sacensību noslēgumā. Pusfināla rezultāts latvietim – 26,06 sekundes. No iekļūšanas rīt gaidāmajā finālā, viņu šķīra vien astoņas sekundes simtdaļas. Šaltāns startēja arī 50 metru brīvā stila peldējumā, kur arī sekmīgi pārvarēja kvalifikāciju, iekļūstot pusfinālā. Tajā viņš līdz par pēdējiem metriem cīnījās par iekļūšanu finālā, tomēr tas neizdevās. Noslēgumā rīdzinieks ierindojās desmitajā vietā vairāk nekā 40 sportistu konkurencē.

Viena no jaunākajām dalībniecēm peldēšanā bija Dana Kolidzeja, kurai vakar bija starts 100 metros brasā. Savā priekšpeldējumā Kolidzeja izcīnīja uzvaru, sasniedzot jaunu personisko rekordu – 1 minūte 13, 79 sekundes. Tas viņai sacensību noslēgumā deva 22. vietu.

Trešo spēli pludmales volejbola turnīrā aizvadīja Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Latvietēm pretiniekos bija vienas no grupas favorītiem – dvīņu māsas Megana un Nikola Makamāras no Kanādas. Arī pretiniecēm, tāpat kā Latvijas volejbolistēm, divas uzvaras tik pat aizvadītajās spēlēs. Šīs cīņas nozīmīgumu daudz īpašāku padarīja tas, ka klātienē to vēroja arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs, kurš arī nekautrējās no kopīga selfija ar mūsu sportistēm.

Pirmajā setā visu laiku vadībā atradās kanādietes. Mūsu sportistes ik pa brīdim pietuvojās un pat izlīdzināja rezultātu, tomēr vadību pretinieces tā arī neatdeva, izcīnot uzvaru setā ar 21:19. Tikšanās ar SOK prezidentu pirms otrā seta iedvesmoja mūsu sportistes, jo jau no sākuma Graudiņa un Kravčenoka spēja izvirzīties vadībā. Pateicoties vairākiem Tīnas Lauras Graudiņas blokiem, labai abu spēlētāju spēlei aizsardzībai un servēm, latvietes spēja pārsvaru nosargāt līdz pat beigām, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 21:14. Viss izšķīrās trešajā setā. Tā sākumā iegūto pārsvaru Kanādas spēlētājas no rokām neizlaida, tikai pa brīdim ļaujot latvietēm nopietni pietuvoties. Ineses Jursones trenētās volejbolistes bija spiestas atzīt dvīņu māsu pārākumu setā ar 9:15, bet spēlē zaudējums - 1:2. Neskatoties uz to mūsu meitenes saglabā labas izredzes uz iekļūšanu nākamajā kārtā. No apakšgrupā esošajām sešām komandām, turnīrs turpināsies četrām labākajām. Nākamā spēle Graudiņai un Kravčenokai ceturtdien pret itālietēm Enzo/ Lantignotti, kuras šodien negaidīti zaudēja Ekvadoras duetam.

Otrās dienas sacensības bija plānots aizvadīt arī mūsu zēģelētājai Ketijai Birzulei, tomēr nepiemēroto laika apstākļu dēļ tās tika atceltas.

Šodien no Latvijas sportistiem sacensības aizvadīs tenisiste Aļona Ostapenko, kurai vienspēļu turnīra otrajā kārtā pulksten 15:00 (10:00 pēc Latvijas laika) spēle pret Taizemes pārstāvi Kemonvenu Buejemu. Peldēšanas sacensības turpinās Jānis Šaltāns, šaušanas pāru startus aizvadīs Agate Rašmane, bet zēģelēšanā nākamie braucieni paredzēti Ketijai Birzulei.

Latvijas Jaunatnes Olimpisko komandu atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.