Tenisa vienspēļu turnīra pirmās kārtas spēlē mūsu Aļona Ostapenko parādīja raksturu un trijos setos apspēlēja slovākieti Viktoriju Kuzmovu. Pie otrās uzvaras tika pludmales volejbola duets Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, bet zēģelētāja Ketija Birzule pirmajos trijos braucienos ierindojās otrajā desmitā.

Olimpiskā uguns turpina degt Ķīnas pilsētā Naņdzjinā, kur norisinās vasaras Jaunatnes Olimpiskās spēles. Pirmdien tika aizvadīta otrā sacensību diena, kurā startēja kopumā četras Latvijas sportistes.

Tenisa vienspēļu turnīru uzsāka mūsu karognesēja Aļona Ostapenko, kura vakar kopā ar lietuvieti Akvili Parazinskaiti pārvarēja dubultspēļu pirmo kārtu. Pirmdien vienspēļu pirmajā kārtā latviešu sportiste tikās ar slovākieti Viktoriju Kuzminu. Pirms cīņas par favorīti šajā spēlē tika uzskatīta tieši Ostapenko, kura sevi lieliski apliecinājusi vairākos „Grand Slam” turnīros.

Pirmā seta sākumā labāk spēlēja Aļona Ostapenko, kura ne tikai spēja ņemt pirmos geimus pēc savas serves, bet arī lauza pretinieces servi, panākot 3:1. Turpinājums Latvijas tenisistei vairs nebija ne tuvu tik veiksmīgs, jo neizdevās rādīt savu spēli. Tika pieļautas virkne kļūdas, ko Slovākijas sportiste izmantoja, uzvarot visā setā ar 6:3.

Turpinājumā jau laukumā viss ritēja pēc Aļonas vēlamā scenārija. Vimbladonas čempione spēja lauzt mača gaitu, neļaut otrajā setā Kuzminai gūt nevienu geimu. Lieliskas bija gan mūsu sportistes serves, gan arī uzbrūkošie sitieni. Sets noslēdzās ar 6:0. Viss izšķīrās trešajā setā. Tā sākumā Ostapenko panāca 2:0, ņemot gan savu, gan arī pretinieces servi. Turpinājumā slovākiete spēja panākt izlīdzinājumu. Atlikušajā daļā meistarīgāka un stabilāka bija mūsu sportiste, pārspējot pretinieci ar 6:2, tādējādi triumfējot arī visā mačā ar 2:1 un iekļūstot otrajā kārtā. Tajā trešdien gaidāma spēle pret Taizemes pārstāvi Kemonvenu Buejemu. Jau rīt Ostapenko paredzēta dubultspēļu otrās kārtas spēle, kur viņa pārī ar lietuvieti Akvili Parazinskaiti spēlēs pret Ekvadoras un Paragvajas duetu. Tāpat gaidāma arī jauktās dubultspēles turnīra pirmās kārtas spēle. Tajā Aļona spēlēs vienā pārī ar zviedru Danielu Apelgrēnu. Pirmie pretinieki būs serbu duets – Joroviča un Konkičs.

Savu otro grupas turnīra spēli pludmales volejbolā aizvadījušas mūsu meitenes – Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Pirmajā spēlē vakar Latvijas meitenes ar rezultātu 2:0 pārliecinoši apspēlēja Kazahstānas duetu. Šodien pretiniekos Ekvadoras vienība – Mišela Molina un Valērija Batoja. Abas sportistes vakar atzina kanādiešu pārākumu ar 0:2.

Pirmajā setā vadībā izvirzījās Latvijas sportistes, kuras neļāva pretiniecēm pārņemt iniciatīvu savās rokās. Seta galotnē mūsu meitenes nospēlēja gana veiksmīgi, uzvarot ar rezultātu 21:16. Arī otrais sets bija gana sīvs. Lai gan Graudiņa un Kravčenoka turējās vadībā, tomēr pretinieces nekur tālu latvietes neaizlaida. Galotnē iniciatīva netika pazaudēta, tādējādi uzvara arī otrajā setā ar 21:18. Visā spēlē pārspētas pretinieces ar rezultātu 2:0. Jau rīt abām mūsu meitenēm priekšā nopietns pārbaudījums – spēle pret Kanādas dvīņu māsām Meganu un Nikolu Makamārām. Viņas pirmajā spēlē ar 2:0 tika galā ar jau pieminētajā ekvadorietēm.

Savu sešu dienu garo sacensību maratonu uzsākusi mūsu zēģelētāja Ketija Birzule. Viņa startē Tehnom 293 klasē, kas pasaulē kļūst arvien populārāka, iekļaujoties arī Olimpisko spēļu programmās. Pirmajā dienā kopumā 21 sportiste veica trīs braucienus. Dalībniecēm par katru braucienu, atkarībā pēc ieņemtās vietas, tiek piešķirti punkti. Jo augstāka vieta, jo mazāk punktu. Pirmajā braucienā Birzulei 16. pozīcija. Krietni veiksmīgāks mūsu sportistei izvērtās otrais brauciens, kurā tika ieņemta 11. vietā. Tikmēr dienas noslēdzošajā regatē Ketija bija 13. Sacensības turpināsies rīt.

Bez zēģelēšanas, pludmales volejbola un tenisa pārstāvjiem, rīt savas sacensības aizvadīs arī abi mūsu peldētāji – Jānis Šaltāns un Dana Kolidzeja.

Latvijas Jaunatnes Olimpisko komandu atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.