RĪGA, Aug 07, BNS - Otrdien Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš Londonas olimpiskajās spēlēs turpinās varonīgo cīņu pludmales volejbola turnīra pusfinālā, savukārt trīs Latvijas šķēpmetējas - Madara Palameika, Līna Mūze un Sinta Ozoliņa-Kovala, kā arī abas tāllēcējas Ineta Radeviča un Lauma Grīva startēs kvalifikācijas sacensībās.

Pļaviņš/Šmēdiņš pēc panākuma pirmdien ceturtdaļfinālā nodrošināja sev vēl divas spēles, no kurām pirmā būs jau otrdien pusfinālā pret olimpiskā ranga līderiem Emanuelu/Elisonu no Brazīlijas. Cīņa par vietu finālā sāksies plkst. 19 un Latvijas duets, kurš ir sasniedzis nebijušus augstumus Latvijas pludmales volejbola vēsturē, lūkos tikt pie sestās uzvaras tikpat Londonā aizvadītās spēlēs.

Vieglatlētikas rīta programmā uz starta izies šķēpmetējas - Palameika un Mūze kvalifikāciju sāks A grupā, kas startēs plkst. 12, bet Ozoliņai-Kovalai starts B grupā plānots plkst. 13.25. Kvalifikācijā 42 dalībnieces sacentīsies par 12 vietām finālsacensībās, kurās tiks sportistes, kuru rezultāts būs 62,00 metri vai labāks. Ja normatīvu izpildīs mazāks skaits šķēpmetēju, tad starp 12 finālistēm tiks nākamo labāko rezultātu īpašnieces.

No sacensībās pieteiktajām sportistēm Ozoliņai-Kovalai šosezon ir 16. labākais rezultāts (62,53), Palameikai 21. rezultāts (61,45), bet Mūzei 24. rezultāts (61,04).

Radeviča un Grīva startēs vakara programmā, jo kvalifikācija tāllēcējām sāksies plkst. 21.05. Grīva ir iekļuta A, bet Radeviča B grupā. Sacensībām pieteikušās 32 sportistes. Finālsacensībās tiks sportistes, kuru rezultāts būs 6,70 metri vai labāks. Ja normatīvu izpildīs mazāks skaits tāllēcēju, tad starp 12 finālistēm tiks nākamo labāko rezultātu īpašnieces.

No sacensību dalībniecēm šosezon Grīvai ir 21. labākais rezultāts (6,67), bet Eiropas čemponei un pasaules čempionāta bronzas medaļniecei Radevičai 27. rezultāts (6,64).

Otrdien tiks sadalīts 21 medaļu komplekts: pa četriem vieglatlētikā (augstlēkšanā, diska mešanā un 1500 metru skrējienā vīriešiem, kā arī 100 metru barjerskrējienā sievietēm) un vingrošanā, trīs treka riteņbraukšanā, pa diviem burāšanā un grieķu-romiešu cīņā, pa vienam daiļlēkšanā, sinhronajā peldēšanā, jāšanā, galda tenisa, triatlonā un svarcelšanā, kur sacentīsies smagākie vīri svara kategorijā virs 105 kilogramiem.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam. Latviju olimpiskajās sacensībās pārstāv 45 sportisti 12 sporta veidos ‒ brīvajā cīņā, džudo, galda tenisā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, riteņbraukšanā, smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, vieglatlētikā, vingrošanā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti olimpisko medaļu izcīņā iesaistīsies 30 sporta disciplīnās.

BNS, (371) 67088625, [email protected]