RĪGA, Aug 02, BNS - Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš ceturtdien Londonā ar 2:0 (21:14, 21:18) pārspēja holandiešus Reinderu Numerdoru/Ričardu Šuilu nodrošinot uzvaru E grupā pludmales volejbola turnīrā.

Abas komandas pirmajās divās cīņās bija guvušas uzvaras, kādēļ ceturtdienas mačam vajadzēja izšķirt uzvarētāju grupā, kurš astotdaļfinālā pretiniekos saņems nosacīti vājākus pretiniekus.

Pirmajā setā latvieši sāka negaidīti pārliecinoši pār formālajiem favorītiem. Pļaviņš/Šmēdiņš ātri panāca 6:1, bet seta izskaņā panāca pat astoņu punktu pārsvaru 16:8. Otrajā setā arī ātri tika iegūts samērā ērts pārsvars 6:2, kas tika kāpināts līdz sešiem punktiem. Tomēr pēc tehniskā pārtraukuma holandieši sāka iedzīšanu nonākot pat tikai viena punkta attālumā 16:15. Pēc tam spēles beigas sekmīgāk aizvadīja Latvijas volejbolisti, uzvarēja setā un mačā.

Pēc spēļu beigām grupu turnīros ceturtdien sešos astotdaļfināla pāros izliks sešās grupās pirmo vietu ieguvušos duetus. A un B grupu uzvarētāji tiksies ar papildu izslēgšanas kārtā uzvarējušajām komandām, savukārt C un D grupās pirmo vietu ieguvušie pāri uz vietu ceturtdaļfinālā pretendēs pret diviem duetiem, kas izslēgšanas spēlēs iekļūs kā labākie trešo vietu ieguvēji.

Grupās sešas otrās vietas guvušos duetus astotdaļfinālu izlozē sadalīs sekojoši – divas komandas spēlēs pret E un F grupu uzvarētājiem, bet no četriem atlikušajiem pretendentiem izveidos vēl divus pārus.

Papildu nosacījums izslēgšanas pirmās kārtas pāru izveidošanā ir neiespējamība tikties vienā priekšsacīkšu grupā spēlējušām komandām.

Izloze notiks pēc grupu kārtas spēļu noslēguma, un ceturtdien vēlu vakarā jau risināsies papildu izslēgšanas kārtas spēles par iekļūšanu astotdaļfinālā.

Otra Latvijas dueta - Aleksandra Samoilova/Ruslana Sorokina pozīcija izslēgšanas spēļu tīklā kļūs zināma tikai grupu turnīra noslēgumā.