Ceturtdien vasaras Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs otro bronzas medaļu Latvijai izcīnījusi šāvēja Agate Rašmane, kurai šis lieliskais panākums mix sacensībās, kopā ar Gvatemalas pārstāvi Vilmāru Madridu. Peldēšanas lielajā finālā 50 metros tauriņstilā astotais finišēja Jānis Šaltāns, bet ar mainīgām sekmēm savas sacensības aizvadījušas pludmales volejbolistes, tenisiste un vieglatlēte.

Naņdzjina, kas vairākas reizes bijusi Ķīnas galvaspilsēta, turpina sekmīgi uzņemt gada lielāko notikumu jaunatnes sportā – otrās vasaras Jaunatnes Olimpiskās spēles. Piektajā sacensību dienā no latviešiem startēja kopumā seši sportisti.

Jau no rīta šaušanas kompleksā norisinājās mix sacensības, kur pēc izlozes kopā startē viens puisis un viena meitene. Mūsu šāvējai Agatei Rašmenei bija jācīnās vienā pārī ar Gvatemalas sportistu Vilmāru Madridu. Savu potenciālu viņi parādīja jau vakar, pārvarot kvalifikāciju un arī pirmo izslēgšanas kārtu.

Ceturtdaļfinālā abi tikās ar Ēģiptes un Azerbaidžānas duetu - Afafu Elhododu, kā arī Urfanu Akfundovu. Aizraujošā cīņā latvietes un gavatemalieša duetam panākums ar rezultātu 10:6 un vieta pusfinālā. Cīņā par iespēju cīnīties lielajā finālā Latvijas un Gvatemalas šāvēji mērojās spēkiem ar Singapūras meiteni Yi Teh un viņas pārinieku Ahmedu Muhamedu no Ēģiptes. Dramatiskā cīņā, kuras sākumā vadībā atradās Agates pāris, ar rezultātu 10:9 precīzāki un veiksmīgāki tomēr bija pretinieki. Turpinājumā Viļņa Celmiņa trenētajai sportistei ar pārinieku bija jācīnās par bronzas medaļām pret Ķīnas Taipejas un Armēnijas sportistiem - Yu Čungu, kā arī Zavenu Igitjanu. Sākuma daļā nedaudz veiksmīgāki bija pretinieki, tomēr tad Rašmanei un Madridam izdevās izvirzīties vadībā. Dueļa beigas izvērtās ļoti spraigas, jo rezultāts bija 9:8, tomēr nelielais pārsvars tika nosargāts, tieši pateicoties Agates precīzajiem šāvieniem. Cīņa noslēdzās ar rezultātu 10:8. Tādējādi Latvijai otrā bronzas medaļa šajās Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs.

Agate Rašmane pēc izcīnītā panākuma: „Man ir neizsakāms prieks. Priecīgāka vairs nevaru būt, īpaši pēc pēdējā šāviena, kas atnesa medaļu. Tā ir laime, prieks un gods! Man bija līdzīgs partneris, tāpēc bija pārliecība, ka tiksim uz otro dienu. Par medaļām bija cerība, bet pārliecība radās šaujot. Sadarbība ar Gvatemalas sportistu bija lieliska. Viens otram palīdzējām. Labi arī komunicējām savā starpā. Esmu ieguvusi jaunu draugu. Izcīnītā medaļa dos stimulu tālākiem startiem. Tā stimulēs klausīt vairāk arī treneri un darīt to, kas jādara. Milzīgs paldies trenerim par pacietību un palīdzību! Paldies arī ģimenei, kura uzmundrina un atbalsta mani!”

Tikmēr pludmales volejbolā pie trešās uzvaras četrās spēlēs tikušas Latvijas meitenes Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Mūsu sportistēm pretim stājās spēcīgās itālietes - Irēne Enzo un Mišela Lantigonti.

Pirmajā setā jau no tā sākuma, pateicoties labai spēlei gan aizsardzībā, gan arī uzbrukumā, Latvijas meitenes ieguva visai pārliecinošu vadību, kas arī netika atdota līdz pat beigām. Uzvara ar 21:15.

Otrais sets izvērtās citādākā gultnē. Visu pirmo pusi vadībā atradās itālietes, tomēr viņu pārsvars svārstījās viena - divu punktu robežās. Pēc vairākiem eisiem latvietes prata panākt 16:16. Drīz vien labā spēle aizsardzībā un precīzie sitieni ļāva mūsu sportistēm pārņemt vadību, kas netika atdota līdz pat beigām. Uzvara setā ar 21:17, bet visā spēlē - 2:1. Rīt grupu turnīra pēdējā spēlē jātiekas ar Namībijas pāri.

Peldēšanā šodien divus startus aizvadīja Jānis Šaltāns. Vispirms viņš startēja 100 metru brīvā stila peldējumā. Jāņa rezultāts distancē bija 51,57 sekundes, kas peldējumā deva sesto vietu, bet no visiem dalībniekiem 18. pozīcija. Vakarā rīdzinieks cīnījās lielajā finālā 50 metros tauriņstilā. Šeit jau no pirmajiem metriem bija vērojama ļoti spraiga un aizraujoša cīņa. Mūsu sportists turējās peldējuma otrajā pusē, bet finišēja kā astotais. Jāņa rezultāts 24,66 sekundes. No uzvarētāja Yu Heksina (Ķīna) Šaltāns atpalika par 0,97 sekundēm.

Tenisā Aļonai Ostapenko šodien bija jāaizvada jaukto dubultspēļu otrās kārtas spēle, kur viņas pārinieks ir zviedrs Daniels Apelgrēns. Baltijas jūras valstu duetam pretiniekos bija polis Adrians Majčržaks un ungāriete Iveta Stollara. Pirmajā setā acīmredzami nepārliecinošs laukumā izskatījās Aļonas pārinieks, kurš bieži pieļāva kļūdas, ko izmantoja pretinieki, uzvarot arī visā setā ar 6:2. Otrais sets veiksmīgs bija gan Ostapenko, gan arī zviedram Apelgrēnam. Abi precīzi uzbruka un arī rādīja labu sadarbību. 18 minūšu laikā tika gūta uzvara setā ar 6:0. Viss izšķīrās taibreikā līdz 10 punktiem. Sākumā Aļonas pāris izvirzījās vadībā, bet tad iespēlējās polis ar ungārieti, pārņemot vadību, bet vēlāk arī izcīnot uzvaru ar 10:6. Visā spēlē pretinieku panākums - 2:1. Aļonai vēl atlikusi tikai viena spēle. Rīt kopā ar Lietuvas partneri, latviešu atlētei cīņa par bronzas medaļām meiteņu dubultspēlē.

Savas sacensības Olimpiskajā stadionā uzsākuši vieglatlēti. Ceturtdien no latviešiem startēja tikai augstlēcēja Jūlija Tarvide. Daugavpiliete, par spīti savainojumam, ar pirmo reizi pārvarēja gan 1 metra 65 centimetru augstumā novietoto latiņu, gan arī nākamo augstumu – 1 metru un 70 centimetrus. Nākamais augstums (1 metrs un 74 centimetri) tika pievarēts ar otro reizi, bet vēl par četriem centimetriem augstāk jaunā sportiste nevarēja uzlēkt, tādējādi sacensības tika noslēgtas dalītā 11. vietā. Turpinājumā Tarvidi sagaida B fināla sacensības.

Jau otro reizi šajā nedēļā tika atceltas zēģelēšanas sacensības, kur startē arī Ketija Birzule. Par iemeslu arī šoreiz kļuva bezvējš, kas valdīja virs ezera.

Rīt savas sacensības no latviešiem aizvadīs pludmales volejbolistes, kurām grupu turnīra pēdējā spēle pret Namībijas duetu. Šķēpa mešanas kvalifikācija gaidāma gan Jāzepam Grozam, gan arī Lainei Donānei, tenisā bronzas spēles Aļonai Ostapenko. Tikmēr modernās pieccīņas sacensības uzsāks Ņikita Bistrovs, kuram pirmajā dienā jāsacenšas paukošanā, bet zēģelēšanā labāko desmitniekā centīsies iekļūt Ketija Birzule.

Latvijas Jaunatnes Olimpisko komandu atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.