RĪGA, Aug 07, BNS – Rīgas dome no rezerves fonda plāno prēmēt sportistus–rīdziniekus un viņu trenerus, kuri olimpiskajās spēlēs Londonā iekļūs pirmajā desmitniekā, prēmijas saņems arī paraolimpieši, aģentūrai BNS apliecināja domē.

Pašvaldības pārstāve Laila Īvāna aģentūrai BNS norādīja, ka ar šādu priekšlikumu klajā nācis mērs Nils Ušakovs ("Saskaņas centrs"). Tas trešdien tiks skatīts Finanšu un administrācijas lietu komitejā. Tā kā naudas balvas plāno piešķirt no rezerves fonda, domes balsojums šim ierosinājumam nebūs nepieciešams.

Olimpiskajās spēlēs Londonā startē 17 sportistu, kas pierakstīti Rīgā.

Ja komiteja, kuras priekšsēdētājs ir pats mērs, atbalstīs šo ideju, tad prēmiju jau ir nopelnījis pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš ar treneri. Savukārt Pļaviņa pārinieks Jānis Šmēdiņš nav pierakstīts Rīgā, liecina domē sniegtā informācija.

Rīgas mērs rosina prēmēt sportistus un viņu trenerus, kas spēlēs Londonā iekļuvuši pirmajā desmitniekā. Šāds ierosinājums ir plašāks nekā sportistus prēmē valsts.

Īvāna pavēstīja, ka plānots, ka par iegūto 5.–10.vietu sportistiem piešķirs balvu 2000 latu apmērā, par 4.vietu – 3000 latu, par 3.vietu – 4000 latu, par 2.vietu – 5000 latu, bet par izcīnītu olimpisko zelta medaļu – 6000 latu. Tāda paša lieluma naudas balvas saņems arī sportistu treneri.

"Mēs priecāsimies, ja šajā izdevumu pozīcijā domei būs jātērē daudz – jo vairāk, jo labāk," komentējis Ušakovs.

Rīgas domē nav izstrādāta kārtība, kādā prēmē olimpiešus, tāpēc pašlaik nav skaidras atbildes, vai šāda prēmēšanas kārtība tiks piemērota arī nākamo olimpiāžu laikā. "Olimpiskās spēles notiek reizi divos gados, tad arī varam aktualizēt un diskutēt par šo jautājumu, patlaban ir grūti pateikt," atbildēja Īvāna.

Valsts prēmēšanas kārtību regulē "Noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru". Par olimpisko zelta medaļu sportistam pienākas 100 000 latu. Par paraolimpiskajās spēlēs un nedzirdīgo spēlēs iegūto pirmo vietu pienākas prēmija līdz 50 000 latu.

Komandām, sportistu treneriem, apkalpojošam personālam par olimpiskajās spēlēs iegūto pirmo vietu paredzēta prēmija līdz 300 000 latu, bet par paraolimpiskajās spēlēs un nedzirdīgo spēlēs iegūtu pirmo vietu – līdz 150 000 latu.

Olimpiskajās spēlēs Londonā startē 17 rīdzinieku – Zigismunds Sirmais, Igors Sokolovs, Mareks Ārents, Jānis Leitis, Gabriēla Ņikitina, Jeļena Rubļevska, Deniss Čerkovskis, Konstantīns Ovčiņņikovs, Jevgēņijs Borodavko, Krists Straume, Aleksejs Rumjancevs, Dmitrijs Trefilovs, Aleksejs Saramotins, Mārtiņš Pļaviņš, Aleksandrs Samoilovs, Ruslans Sorokins un Afanasijs Kuzmins.

BNS, +371 67088611, [email protected]