Latvijas šorttrekists Linards Reinis Laizāns svētdien piedzīvoja kritienu Itālijā notiekošās Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes 1500 metru sacensību A finālā, kā dēļ nevarēja cīnīties par godalgām.

Laizāns bija ātrākais savā ceturtdaļfināla slidojumā un finišēja otrais pusfinālā, kas deva vietu A finālā, kurā startēja septiņi šorttrekisti. Cīņā par godalgām latvietis krita un finišēja ceturtais nepilnas 23 sekundes aiz pirmā trijnieka.

Jaunietēm 1500 metros Kamilla Salmiņa ceturtdaļfinālā bija trešā, bet pusfināla slidojumā finišēja sestā, taču tika iecelta B finālā cīņai par astoto vietu. B finālā latviete bija sestā un sacensības noslēdza 13.vietā 27 sportistu konkurencē.

Tikmēr frīstaila slēpošanā lēcienos no tramplīna Edurds Ozoliņš kvalifikācijā ar 45,0 punktiem ieņēma 18.vietu 23 sportistu konkurencē. Finālam kvalificējās desmit labāko rezultātu īpašnieki.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kurās jaunie sportisti sacentīsies 13 sporta veidos, Itālijas reģionā Friulē-Venēcijā Džūlijā norisināsies līdz 28.janvārim.

Latviju Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē pārstāvēs 59 sportisti astoņos sporta veidos - frīstaila slēpošanā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kērlingā, daiļslidošanā, šorttrekā un hokejā.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde var startēt jaunie atlēti vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Uzvaru svinēja ungārs Dominiks Majors, kurš finišēja divās minūtēs un 22,573 sekundēs. Sacensībās startēja 32 šorttrekisti.