RĪGA, Aug 08, BNS - Pirmais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs trešdien Londonā kvalifikācijas jeb izsēšanas braucienā uz laiku trasi veica ar vienpadsmito labāko rezultātu, Rihards Veide bija trīspadsmitais, bet Edžus Treimanis piedzīvoja kritienu un palika bez rezultāta.

Labāko laiku trasē individuālajā braucienā uzrādīja holandietis Raimons van der Bīzens - 37,779 sekundes, liecina organizatoru informācija. Štrombergs viņam zaudēja 0,918 sekundes, lai gan acīmredzami piesardzīgi veica trases beigu daļu, kurā pirms tam kritienu piedzīvoja Treimanis.

Veide van der Bīzenam zaudēja 0,974 sekundes. Savukārt Treimanis ļoti ātri sāka braucienu, taču krita īsi pirms finiša un palika bez rezultāta. trasi viņš atstāja paša spēkiem. Tomēr braucēju uzrādītajiem laikiem ir tikai nozīme sarindojot tos rangā un vēlāk sadalot pa ceturtdaļfināliem, jo sacensības turpinās visi 32 un nevienam nav jāizstājas.

Kā aģentūru BNS informēja Latvijas olimpiskās komandas preses atašejs Marita Vilciņa, tad Treimanim ir sasitumi un nobrāzumi, pēc kritiena viņš nokļuva mediķu aprūpē, taču viss liecina, ka ceturtdaļfinālā viņš varēs startēt.

Otro rezultātu uzrādīja 2012. gada pasaules vicečempions un 2011. gada pasaules čempions francūzis Žoris Dodē, bet šāgada pasaules čempions austrālietis Sems Vilobijs bija sestais.

Ceturtdaļfināls vīriešiem notiks ceturtdien, pusfināli un fināli vīriešiem un sievietēm - piektdien. Jau ziņots, ka Sandra Aleksejeva trešdien kvalifikācijas sacensībās uzrādīja 13. rezultātu apli veicot 41,752 sekundēs. Viņa finišēja ātrāk par divām konkurentēm, bet vēl viena dalībniece kritiena dēļ trasi neveica. Ātrākā bija austrāliete Karolīna Bučanana, kura finišēja pēc 38,434 sekundēm.

Vīriešiem ceturtdaļfinālā vispirms tiks aizvadīti trīs braucieni un divi labākie braucēji no katra pēc punktu summas kvalificēsies pusfinālam. Pārējie dalībnieki startēs vēl divos ceturtdaļfināla braucienos, pēc kuriem vēl pa diviem dalībniekiem tiks pusfinālā. Sievietēm pēc kvalifikācijas uzreiz risinās pusfināli, kas notiks piektdien Pa četriem un četrām labākajām no katra pusfināla kvalificēsies finālam. BMX riteņbraukšanā vienā braucienā startē astoņi sportisti.

BNS, (371) 67088625, [email protected]