Latvijas tenisiste Beatrise Zeltiņa otrdien pārvarēja Slovākijā notiekošo Eiropas Jaunatnes vasaras olimpisko spēļu turnīra pirmo kārtu.

Zeltiņa, kura vienspēļu sacensībās izsēta ar piekto numuru, ar rezultātu 6-3, 6-0 uzvarēja Anastasiju Heisegomu no Beļģijas.

Tikmēr peldēšanā Nikolass Deičmans 200 metru kompleksajā peldējumā izmantoja iespēju startēt pusfinālā kā pirmais rezervists, finišējot divās minūtēs un 11,48 sekundēs, kas deva 13.pozīciju, bet Elijs Aleksejevs 200 metru tauriņstila pusfinālā finišu sasniedza divās minūtēs un 14,96 sekundēs, ieņemot 14.vietu. Pirmajam astoņniekam, kas iekļuva finālos, latvieši zaudēja attiecīgi 1,93 un 8,32 sekundes.

Šosejas riteņbraukšanas individuālajā braucienā 8,4 kilometru distancē Olivers Jēkabs Skrapcis, Kaspars Šalme un Markuss Lagzdiņš bija attiecīgi 43., 59. un 80.vietā 93 sportistu konkurencē. Sievietēm tikpat garā distancē no 78 riteņbraucējām Līva Šlosberga bija 66., bet Beāte Bula pēdējā līkumā pirms finiša krita un ieņēma 72.pozīciju.

Vieglatlētikas sacensībās 1500 metru skrējienā Kristers Kudlis finišēja četrās minūtēs un 8,87 sekundēs, kas deva desmito vietu, bet diska mešanā Nikola Innus vienu kilogramu smago rīku meta 33,46 metru tālumā un ieņēma 12.pozīciju.

Tikmēr badmintona vienspēļu sacensībās Toms Sala un Elza Zitāne piedzīvoja zaudējumus arī dienas otrajos mačos. Sala ar 0-2 (15:21, 17:21) zaudēja izraēlietim Šāronam Perelšteinam un grupu turnīru noslēdza ar bilanci 0-4, bet Zitāne ar 0-2 (5:21, 7:21) piekāpās beļģietei Amberai Būnenai, ar vienu uzvaru četrās spēlēs grupā ieņemot ceturto vietu.

Vēl džudo cīkstonis Kirils Golubevs, kurš startēja svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, piedzīvoja zaudējumu savā pirmajā cīņā jeb apakšgrupas pusfinālā un piekāpās arī gandarījuma sacensību pirmajā duelī. Savukārt vingrotājs Reinis Žilko ar 47,750 punktiem daudzcīņā ieņēma 84.vietu 92 vingrotāju konkurencē.

Olimpiāde no 24. līdz 30.jūlijam norisinās Slovākijas pilsētā Banska Bistricā, un no Latvijas tajā piedalās 34 jaunie atlēti, pārstāvot septiņus sporta veidus - badmintonu, džudo, peldēšanu, riteņbraukšanu, tenisu, vieglatlētiku un vingrošanu.