RĪGA, Aug 08, BNS - BMX riteņbraucējs Edžus Treimanis, kurš trešdien kvalifikācijas jeb izsēšanas braucienā piedzīvoja kritienu, atgriezies olimpiskajā ciematā un nav pazīmju, ka viņam būtu smadzeņu satricinājums par ko baidījās treneris Ivo Lakučs.

Aģentūrai BNS to apstiprināja Latvijas olimpiskās komandas preses sekretāre Marita Vilciņa, kas apmeklēja sportistu. Viņam pārsists deguns, taču ne pārāk nopietni, sasisti abi ceļgali un elkonis. Vizuāli izskatoties kā nobrāzumi. Neesot ne slikta dūšas, ne arī.pazīmju, ka būtu smadzeņu satricinājuma. Sportists pats paudis, ka ceturtdien startēs.

Iepriekš Lakučs apšaubīja Treimaņa sekmīgu iespējamo tālāku dalību olimpiskajās spēlēs. ''Pēc tāda kritiena nekas labs nav. Nezinu vai viņu varēs saglābt. Viņam spēles pa nopietnam ir beigušās,'' Latvijas Radio sacīja Lakučs. ''Vēl nerunīgs. Šoks un smadzeņu trīce viennozīmīgi.

Jau ziņots, ka Māris Štrombergs trasi veica ar vienpadsmito labāko rezultātu, Rihards Veide bija trīspadsmitais, bet Treimanis piedzīvoja kritienu un palika bez rezultāta. Trasi viņš atstāja paša spēkiem. Braucēju uzrādītajiem laikiem šajā braucienā ir tikai nozīme sarindojot tos rangā un vēlāk sadalot pa ceturtdaļfināliem, jo sacensības drīkst turpināt visi 32 un nevienam nav jāizstājas.

Ceturtdaļfināls risināsies ceturtdien, bet pusfināls un fināls notiks piektdien.

BNS, (371) 67088625, [email protected]