LONDONA, Aug 10, BNS - Šķēpmetēja Madara Palameika, startējot savās pirmajās olimpiskajās spēlēs, ceturtdien Londonā izcīnīja astoto vietu.

Latvijas sportiste labākajā no sešiem mēģinājumiem šķēpu raidīja 60,73 metrus tālu. Vēl divi metieni 25 gadus vecajai sportistei bija nedaudz tālāki par 59 metriem. Palameikai labākais metiens izdevās otrajā mēģinājumā, kas viņai ļāva iekļūt starp astoņām labākajām un turpināt sacensības ar vēl trīs metieniem.

Par divkārtēju olimpisko čempioni kļuva čehiete Barbora Špotākova, kura atkārtoja pirms četriem gadiem Pekinā gūto panākumu. Pasaules rekordista šķēpmešanā vīriešiem Jana Železnija trenētā sportiste uzvaru izcīnīja ar 69,55 metrus tālu metienu, kas ir labākais rezultāts šosezon pasaulē.

Uz goda pjedestāla tika arī divas Vācijas sportistes - Kristina Obergfela ar 65,16 metriem izcīnīja sudrabu, bet Lina Štāla ar 64,91 metru tika pie bronzas.

Kā vēstīts otrdien kvalifikācijā Palameikai bija desmitais labākais rezultāts, Līna Mūze palika 13. vietā, bet Sinta Ozoliņa-Kovala 20. vietā, abām šķēpmetējām finālā netiekot.

Palameikas izcīnītā astotā vieta ir otrs labākais Latvijas vieglatlētu rezultāts Londonā. Trešdien ceturtā tāllēkšanā palika Ineta Radeviča, bet iepriekš devīto vietu septiņcīņā nopelnīja Laura Ikauniece.

Vēl ceturtdien vieglatlētikā medaļas sadalīja trīssoļlēcēji vīrieši, kur par olimpisko čempionu kļuva Kristians Teilors no ASV, aizlecot 17,81 metrus tālu. Sudrabu izcīnīja vēl viens amerikānis Vils Klejs (17,62), bet bronza tika itālim Fabricio Donato (17,48).

Jjau ziņots, ka 200 metros uzvarēja Useins Bolts no Jamaikas, 800 metru skrējienā nepārspēts palika kenijietis Davids Rudiša, kurš laboja pasaules rekordu, bet desmitcīņā uzvarēja amerikānis Eštons Ītons.